NepřehlédnětePřestupové novinky

Odchod Origiho obrečím

Jak se vyjídřil Jürgen Klopp: „Nikoho nebudeme postrádat více, než Origiho. Je to naprostý profesionál“.

Divock Origi – 27 letý belgický snajpr, hrdina odvetného semifinále Ligy mistrů s Barcelonou v roce 2019, postrach derby s Evertonem, spolehlivý žolík, ale také nedoceněný hráč. Toť jen v krátkosti výčet jeho titulů.

Divock rozhodně patří ke služebně nejstarším hráčům Reds, ač toho tolik neodehrál třeba jako Henderson, Firmino nebo Milner. Do Liverpoolu přestoupil v červenci 2014 z francouzského Lille, ale zůstal tam na hostování. Do Anglie se přesunul až v létě 2015 a doplnil řady našich forwardů Sturridge, Bentekeho, zraněného Ingse nebo falešné devítky Firmina. V první sezoně toho moc jako mladík neodehrál, ale prosazoval se ve všech soutěžích a naskakoval především z lavičky. Další sezonu přišel Mané a společně s ním již byl využíván do většiny ligových zápasů, ovšem jeho 7 ligových branek v 34 zápasech nebylo něco, z čeho by přecházel zrak. V sezoně 2017/18 dorazil egyptský faraon Mohamed Salah a to už na Origiho nezbylo místo a odešel na hostování do německého Wolfsburgu.

V Německu strávil jednu sezonu a vybojoval s Wolfsburgem baráži o udržení v Bundeslize. Po návratu do Liverpoolu již byl dostatečně vyzrálý a stal se důležitým náhradníkem, který sice neměl na základ, ale když nastoupil, tak odvedl výkon na 120%. Se svými celkovými šesti zásahy proti Evertonu se zařadil hned za Stevena Gerrarda v počtu branek v tomto vzájemném derby. Jeho skvělý výkon podepsaný dvěmi brankami v odvetném semifinále Ligy mistrů proti Barceloně v roce 2019 mu již nikdo nesmaže, stejně jako jeho pozitivní přístup a smíření se s rolí toho čtvrtého vzadu za ofenzivním trojlískem.

Ač se o odchodu Origiho spekuluje každé přestupové období, v létě 2022 se tak nejspíše stane. Divock stále nemá prodlouženou smlouvu, jenž mu končí v červnu a již probíhala nějaká jednání s AC Milán, který by ho tak ukořistil zadarmo.

Ať už to dopadne jakkoli, v srdcích fanoušků Reds zůstane již navždy.

Ian_Rush

Zakladatel webu, hrdý fanoušek Reds